POKAZNA VJEŽBA TOČNO U PODNE: Vatrogasci gasili požar koji se iz kotlovnice proširio u kuhinju i razred

Svibanj 31, 2012 Komentara sport i školstvo

 

 

VRBOVSKO – Danas su u Osnovnoj školi Ivana Gorana Kovačića Vrbovsko vrbovščanski i moravački vatrogasci osnovcima demonstrirali pokaznu vatrogasnu vježbu. Točno u podne pod sirenama, sva vatrogasna vozila DVD-a Vrbovsko i jedno DVD-a Moravice uputila su se prema vrbovščanskoj školi kako bi ugasili iscenirani požar kotlovnice koji se proširio na školsku kuhinju i jedan razred. U sklopu vježbe vatrogasci su demonstrirali unutarnju navalu, taktičku ventilaciju, gašenje požara u kotlovnici pjenom te spašavanje jedne ozljeđene osobe. I ova vježba Vatrogasne zajednice Vrbovskog organizirana na kraju svibnja, mjeseca zaštite od požara demonstrirana je u cilju upoznavanje djece sa vatrogastvom, opremljenošću lokalnog društva te  animiranja što većeg broja djece za pridruživanje vatrogasnoj mladeži, istaknuo je zapovjednik Vatrogasne zajednice Dalibor Mareković koji je predvodio pokaznu vježbu. Vježbu je odradilo 12 vatrogasaca DVD-a Vrbovsko sa pet vatrogasnih vozila te 4 vatrogasca DVD-a Moravice sa jednim vozilom.

 

 

 

AUTOR: Nensi Tatar

FOTO: Nensi Tatar

, , , sport i školstvo

Komentari

  1. northofvr kaže:

    uh…. ja već mislio da je Dorian počeo radit…. :-D

    1. bura kaže:

      I meni je to palo na um dok nisam bolje pročitala =)

  2. građo kaže:

    vježba za slučaj da nepotistički postavljen novi domar u svojoj punoj sposobnosti ne digne kotlovnicu u zrak

  3. jugo kaže:

    Mogli ste jednostavno napisati HVALA VATROGASCIMA ŠTO NAŠOJ DJECI U ŠKOLI ČINE DANE LJEPŠIMA, a ne odmah o domaru, te komentare ste već istrošili

    1. toni kaže:

      HVALA VATROGASCIMA ŠTO NAŠOJ DJECI U ŠKOLI ČINE DANE LJEPŠIMA
      I HVALA NOVOM LOŽAČU ŠTO JE NAŠOJ DJECI PRAKTIČAN PRIMJER TOGA KAKO SE NE SMIJU PONAŠATI DA I ONI NE PROKOCKAJU SVOJU BUDUĆNOST…..